Beni Koruyun!

Beni Koruyun

Ocak 23, 2009

vapurun kıçı ve kırmızı rujun görünmezlik kırıcı etkisi

  • vapurun kıçı

en soğuk havada bile soğuk değildir vapurun kıçı, seni içine alır, ısıtır. kuytudur vapurun kıçı. en güzel manzara ondadır. bakmaya doyamazsın. kendine has bir müzik anlayışı vardır vapurun kıçının. kulağında, ruhunda ne çalarsa çalsın o içine vahşi çığlıklar katar. suludur vapurun kıçı, adamın başını döndürür. suç işlemeye teşvik eder, suç işletir, suç işleme arzusuyla yakar kavurur. 3 dakikalık suç için 62 tl ödetir vapurun kıçı. ama olsundur, kuytudur, sıcaktır, güzeldir, candır. önüne sunduğu koca bir şehir vardır, bakar bakar kararırsın. çünkü şehir günden güne kararmaktadır.
  • kırmızı rujun görünmezlik kırıcı etkisi
görünmez kadın bunca yılın alışkanlığından vazgeçip dudaklarına renk verince başına gelenlere inanamadı. artık görünüyordu, herkes ve hatta her şey tarafından. bakışlarda 'vay anam!'lar, 'öf'yavrum'lar okudu, ürktü. hiç alışık değildi. ruju silmeye karar verdi. sokaktaydı, hay aksi mendili yoktu. nereden kaldıysa aklında kalmıştı rujun yenebileceği, yalamaya başladı dudaklarını. eyvah! daha da görünürdü artık.bakışlardan ateş çıkıyordu ama nasıl oluyorsa atılan laflar yumuşamıştı: 'öperim' , 'vay, kiraz dudaklım!' bunun böyle olmayacağını anladı, o sırada kurtarıcı bir velet yanına yaklaştı. 'ablam güzel ablam, siftah yapmadım ablam, bi mendil al ablam!' çocuğun boynuna sarılıp öptü, 50 kuruş verip bi paket mendil aldı, hemen içinden bi tane çıkarıp dudaklarını silmeye başladı. çocuk şaşkındı, 'abla naaptın ya?' diye bağırdı. kadının elinden mendil paketiyle kırmızıya bulanmış mendili kaptı. 'sıçtın içine gül gibi dudaklarının ya!' kadın şaşırdı, çocuk söylene söylene uzaklaştı, 'sileceksen niye sürüyosun be?'. kadın öylece kalakaldı sokak ortasında, onu kimse fark etmedi. yeniden görünmez olmuştu.

* LUXUS grubunun Acayip Şeyler şarkısı eşliğinde okuyunuz.

4 yorum:

Ceviz dedi ki...

kırmızı rujlu kadın! hey sana diyorum, taşıyamacaksan, hakkını veremeyeceksen niye sürüyorsun? Yazarlara hikaye olmak içinse başardın, onun dışında bir aksiyonun yok:))

a.b. dedi ki...

@ceviz;
seslendiğin hayali karaktere ulaşılamıyor. ama bu yazıyı yazan kırmızı ruju göğsünü gere gere taşıyor :)

gülbeh dedi ki...

vuhu luxus!
enfes olmuş, yazıyla.

a.b. dedi ki...

@ gülbeh
luxus'u sevelim, sevdirelim :)