Beni Koruyun!

Beni Koruyun

Ekim 05, 2009

Bir oyun - bir reklam...

HAKİKİ GALA 15-18-22-25 EKİM TARİHLERİNDE SAAT 20.30'DA OYUNCULAR TİYATRO KAHVE'DE.


OYUNCULAR TİYATRO KAHVE BEYOĞLU'NDA RUMELİ PASAJI'NDA.

BİLETLER MYBİLET'TE YA DA OYUNCULAR TİYATRO KAHVE GİŞESİNDE (0 212 245 13 14).

"Edibe Ayşen Kutlugilin eserinden hareketle..."

Yazan: Ayşe Bayramoğlu
Yöneten: Çetin Sarıkartal
Oyuncular: Ayşe Selen, Şehsuvar Aktaş
Tasarım: Zekiye Sarıkartal
Görsel İletişim Tasarımı: Behiç Alp Aytekin


"Müesser Hanım ve Lütfi Bey o güne dek birbirlerinin varlığından habersiz bu hoyrat dünyada apayrı, yoklukları bile hissedilmeyecek denli sıradan hayatlar sürmüş bu iki zat, bir Hıdrellez gecesi yine birbirlerinden habersiz, her zaman olduğu gibi gerçekleşememiş hayallerini düşünerek uykuya dalarlar. Kaderin cilvesi midir, bilinmez, apayrı uykuların derinliklerinde süzülen Müesser ve Lütfinin yolları tek ve ortak bir rüyada, hayatlarının galasında kesişir. Bir kere olsun ramp ışıklarına, sahneye çıkabilme bir kereliğine de olsa kendilerini gösterme şansını bulmuşlardır.
Gelin olmak isteyen yabancılar, emanet edilen kocalar, ucuza ya da pahalıya yapılan, ama hiç beğenilmeyen yemekler, var olmalar ya da yok olmalar, hem pop hem star hem ala hem turca olmalar, aşkı tadanlar, bir şarkı olmaya çalışan, çocuklukları hoyratça ellerinden alınmış çocuklar, kendini helâk ederek dans edenler, yeteneğine güvenenler, gözleri kör eden aşklar… Oyunun kahramanları Müesser Hanım ve Lütfi Beye bir kereliğine de olsa sahneye çıkma ve kendilerini gösterme şansı verilmiştir. Ancak ömürlerini onca zaman boyunca birbirlerinden habersiz geçirmiş Müesser ve Lütfi için ortak bir sahne dili tutturmak, anlaşmak zorlu bir serüvenden geçmelerini gerektirecektir. Defalarca baştan almaları gerekir, defalarca tökezlerler; ama hayallerinden asla ve asla vazgeçmeyeceklerdir.
Yönetmenliğini Çetin Sarıkartal'ın yaptığı oyunun metni Ayşe Bayramoğlu'na, sahne tasarımı Zekiye Sarıkartal'a, görsel iletişim tasarımı ise Behiç Alp Aytekin'e ait tek perdelik bir komedi olan oyunda Ayşe Selen ve Şehsuvar Aktaş oynuyorlar."

4 yorum:

MİNA dedi ki...

Geldiğime sevindim:))

Tekir dedi ki...

seninlen gurur duyduğumu söylemiş miydim?

a.b. dedi ki...

@MİNA; kısmen, ama olsun :) teşekkürler...

a.b. dedi ki...

@Tekir; geleceksin değil mi?